Chirurgia stomatologiczna - wszystko to, co powinieneś o niej wiedzieć!

News

Trzeba przyznać, że chirurgia stomatologiczna obejmuje alistycznego leczenia np. wszczepiania implantów, zabiegów protetycznych, czy też endodoncji. Poniżej znajdziesz krótki artykuł, dotyczący chirurgii stomatologicznej. Przeczytaj go koniecznie!
Chirurgia stomatologiczna w Ekstradent
Zacznijmy od tego, że zabiegi chirurgiczne wykonywane w tej klinice, to m.in.: konsultacje chirurgiczne, pełen zakres ekstrakcji: zęby mleczne, zęby stałe, chirurgiczne usuwanie zębów całkowicie i częściowo zatrzymanych, pełen zakres ekstrakcji: zęby mleczne, zęby stałe, pełna diagnostyka radiologiczna, pobieranie materiału do badań histopatologicznych, leczenie powikłanych ropni, hemisekcje, czyli usunięcie w znieczuleniu miejscowym korzeni zęba przy pozostawieniu w jamie ustnej pozostałych korzeni oraz resekcje wierzchołka korzeni. Ponadto jest to także chirurgia stomatologiczna tkanki kostnej, w tym np.: przeszczepy bloków kostnych, poszerzanie i rozszerzanie wyrostka kostnego, różnorodne zabiegi z zakresu plastyki połączeń z zatoką szczękową oraz rekonstrukcje ubytków kostnych. Są dokonywane także zabiegi mikrochirurgiczne na tkankach miękkich np. przeszczepy łącznotkankowe, wydłużanie koron klinicznych.
Chirurgia stomatologiczna – zastosowanie laserów
Generalnie rzecz ujmując współczesna stomatologia rozwija się intensywnie nie tylko dzięki nowym badaniom, ale również ze względu na innowacyjne urządzenia, które wspierają pracę lekarzy stomatologów. Dlatego można śmiało stwierdzić, że rozwój technologii w dużej mierze wpływa na precyzję i skuteczność zabiegów medycznych, co przekłada się na ich jakość i niewątpliwie duże korzyści dla pacjentów. Jednak niezwykle duże zastosowanie w stomatologii znajduje urządzenie, jakim jest laser. Musisz wiedzieć, że w przypadku chirurgii stomatologicznej, działanie lasera przyśpiesza gojenie ran po ekstrakcjach i zabiegach – światło o odpowiedniej długości pobudza system immunologiczny, co wpływa na zdecydowanie szybszą regenerację i odnowę komórek. Dlatego dzięki laserom, możliwe jest o wiele szybsze i dokładniejsze przeprowadzenie wielu rodzajów zabiegów, a co ważne – zmniejszenie, a nawet całkowita likwidacja odczuwania bólu.
Natomiast w ramach zabiegów chirurgii stomatologicznej w EKSTRADENT, używany jest laser stomatologiczny SIROLASER Xtend. Pacjenci mają również możliwość przeprowadzenia zabiegu ze wsparciem anestezjologa w tzw. sedoanaglezji - farmakologicznym uspokojenie poprzez podanie odpowiednich leków. Poza tym, obok innowacyjnych metod zabiegów chirurgicznych, klinika EKSTRADENT to jednak przede wszystkim sprawdzone standardy leczenia, którym zaufało już wielu pacjentów.