Chirurgia stomatologiczna i stomatologia zachowawcza

News

Trzeba przyznać, że w przypadku gdy działanie stomatologii zachowawczej jest niewystarczające, ratunkiem dla pacjenta pozostaje chirurgia. Przede wszystkim jest to dziedzina, która potrafi przywrócić zdrowie w zaawansowanych przypadkach chorób jamy ustnej i okolic. Poniżej znajdziesz krótki artykuł, dotyczący stomatologii zachowawczej. Przeczytaj go koniecznie!
Zabiegi wykonywane w ramach stomatologii zachowawczej
Zacznijmy od tego, że w Centrum Stomatologii i Implantologii, poza najbardziej znaną ekstrakcją, czyli usunięciem zęba, stosowany jest szereg innych zabiegów, takich jak: ekstrakcje (również zębów zatrzymanych i niewyrzniętych), odsłanianie zębów zatrzymanych w łuku, ekstrakcje zębów mądrości, plastyka połączeń z zatoką szczękową, zabiegi usunięcia włókniaków, nadziąślaków, mukoceli, brodawczaków i innych zmian zapalnych błony śluzowej, przygotowanie jamy ustnej do leczenia protetycznego – podcinanie wędzidełek, leczenie nowotworów łagodnych i złośliwych jamy ustnej i warg oraz guzów nowotworopodobnych, terapia ortopedyczna złamań zębów, wyrostków zębodołowych, szczęk i żuchwy, leczenie chorób gruczołów ślinowych i stawów skroniowo-żuchwowych, leczenie powikłanych ropni oraz przetok ustno-twarzowych oraz resekcje wierzchołka korzeni, hemisekcje,
Jak przebiegają takie zabiegi?
Warto wspomnieć także o tym, że dla pełni bezpieczeństwa i wygody klinika wyposażona jest w radiowizjograf i tomograf komputerowy. Natomiast zabiegi mogą odbywać się w znieczuleniu miejscowym bądź ogólnym (współpracujemy z doskonałym, doświadczonym lekarzem anestezjologiem). Ponadto klinika wyposażona jest w sprzęt najnowszej generacji, dzięki czemu jest w stanie wykonać skomplikowane zabiegi chirurgiczne. Doskonałym przykładem może być urządzenie piezochirurgiczne. Musisz wiedzieć o tym, że piezochirurgia zapewnia najwyższą ochronę tkanek miękkich, a gojenie się ran jest szybsze oraz praktycznie pozbawione nieprzyjemnych skutków ubocznych. Dodatkowo piezochirurgia ma szerokie zastosowanie nie tylko w implantologii, ale też przy ekstrakcji zębów (np. zatrzymanych ósemek) oraz odbudowy kości (augmentacji).
Ponadto gwarancją zadowolenia są wiedza i doświadczenie specjalistów, wsparte nowoczesnym sprzętem diagnostycznym. Przede wszystkim dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologicznie urządzeń można zapewnić pacjentom pełną gamę badań stomatologicznych spełniających oczekiwania najbardziej wymagających pacjentów. W związku z tym, jednocześnie możemy być pewni iż najistotniejsze jest dla kliniki bezpieczeństwo, dlatego podczas badania zapewniana jest pełna bezinwazyjność, a dawki emitowanego promieniowania są minimalne i dopasowane do indywidualnej specyfikacji pacjenta.