Chirurgia stomatologiczna, jak to działa?

News

Generalnie rzecz ujmując chirurgia stomatologiczna to jedna z kluczowych gałęzi stomatologii, która wspomaga także inne obszary, takie jak protetyka stomatologiczna, periodontologia czy endodoncja (leczenie kanałowe). Poniżej znajdziesz krótki artykuł, dotyczący chirurgii stomatologicznej. Przeczytaj go koniecznie!
Czym jest w ogóle chirurgia stomatologiczna?
Zacznijmy od tego, że chirurgia stomatologiczna to dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem operacyjnym jamy ustnej i okolic przyległych. Generalnie rzecz ujmując wyłoniła się w drugiej połowie XIX w. jako podspecjalność stomatologii wymagająca przygotowania ogólnochirurgicznego. Przede wszystkim jest jedną z dwóch specjalności stomatologicznych (obok ortodoncji) uzyskiwanych w Polsce, których wzajemne uznawanie przez kraje członkowskie Unii, zagwarantowane zostało w Traktacie Akcesyjnym.
Na co zwracać uwagę w przypadku chirurgii stomatologicznej?
Przede wszystkim, w przypadku chirurgii stomatologicznej, niezwykle ważne jest specjalistyczne podejście do każdego pacjenta. Musisz być świadom tego, że każdy zabieg wymaga odpowiednich przygotowań, zastosowania zaawansowanych technik oraz zachowania ogromnej precyzji. Dlatego też dentyści z zespołu mojstomatolog.pl, którzy mają pod swoją opieką osoby oczekujące na zabieg w ramach chirurgii stomatologicznej, to najwyższej klasy specjaliści, którzy stale kształcą się na licznych kursach, szkoleniach oraz sympozjach. To właśnie dzięki temu pacjenci z powodzeniem przechodzą najtrudniejsze zabiegi, bez zbędnego bólu.
Jaki jest główny cel chirurgii stomatologicznej?
Generalnie rzecz ujmując chirurgia stomatologiczna ma za zadanie przede wszystkim usunięcie zębów, których nie da się wyleczyć zachowawczo. Dodatkowo, w ramach tego działu stomatologii wykonywany jest szereg innych zabiegów, jak między innymi: usuwanie zębów zatrzymanych (ósemek, kłów bądź zębów nadliczbowych), odcięcie wierzchołka korzenia zęba (resekcja), odcięcie korzenia zęba wielokorzeniowego ? nierokującego oraz pozostawienie zdrowego korzenia, który stanowić będzie podstawę w leczeniu protetycznym (hemisekcja), podcinanie wędzidełka, odsłanianie zębów zatrzymanych, usuwanie torbieli oraz pogłębianie przedsionka jamy ustnej.
Warto wspomnieć także o tym, że dosłownie wszystkie wyżej wymienione zabiegi wykonywane są przez wykwalifikowanych specjalistów w gabinecie stomatologicznym w Poznaniu. Dlatego też, w celu umówienia się na wizytę u chirurga stomatologa konieczny jest kontakt telefoniczny. Nie czekaj, zadbaj o swoje zdrowie już dziś! Zęby to bardzo ważna część naszego ciała, o której niestety bardzo często zapominamy i jej nie doceniamy, do czasu, aż nie zaczynają nas boleć zęby i pojawią się różnego typu problemy. A wtedy może już być za późno, dlatego żyj w myśl zasady: lepiej zapobiegać niż leczyć!