Protezy elastyczne - wszystko to, co powinieneś o nich wiedzieć!

News

Zęby to bardzo ważna część ciała, o której często zapominamy i której równie często niedoceniamy. Niestety, ale nie dbamy za bardzo ani o stan, ani o wygląd naszych zębów (a zdecydowanie powinniśmy to robić!), a potem płacimy duże pieniądze, żeby to jakoś naprawić. Dlatego jeśli zastanawiasz się nad poprawą wyglądu kosmetycznego swoich zębów koniecznie powinieneś pomyśleć o protezie elastycznej - są doskonałe dla każdego! Poniżej znajdziesz krótki artykuł, dotyczący tego, czym tak właściwie są protezy elastyczne. Przeczytaj go koniecznie!
Protezy elastyczne to doskonałe protezy dla każdego!
Zacznijmy od tego, że w protezach elastycznych używany jest materiał, który cechuje: wysoka wytrzymałość mechaniczna, niska waga protezy, wyjątkowa funkcjonalność i komfort oraz estetyka wykonanych prac. Poza tym bardzo istotna jest także pełna biokompatybilność – nie wywołuje reakcji alergicznych czy stanów zapalnych, a także jest on bezsmakowy i bezzapachowy.
Poza tym protezy elastyczne są wygodne dla Pacjenta w codziennym użytkowaniu – umożliwiają szybką adaptację dla osoby noszącej protezy oraz nie dają uczucia dyskomfortu czy bólu. Przede wszystkim są one elastyczne i wytrzymałe, a także odporne na złamania.
Przezroczyste oraz estetyczne, czyli protezy transparentne
Generalnie rzecz ujmując estetyka jest jedną z zalet protez elastycznych. Dodatkowo występują one także w wersji transparentnej – standardowe klamry zostały zastąpione elastyczną masą w kolorze dziąsła lub zęba. Przede wszystkim dzięki temu zastosowaniu idealnie komponują sie w ustach pacjenta i są nie do odróżnienia od prawdziwych zębów.
Musisz także wiedzieć, że protezy wykonane z materiału elastycznych nie zawierają monomeru i innych substancji toksycznych. Co ciekawe, otrzymały one akceptację Narodowego Instytutu Leków. Poza tym są laureatami wielu prestiżowych nagród.
Warto wspomnieć także o tym, że wykonanie protez elastycznych będących alternatywą dla protez akrylanowych i szkieletowych.
Zalety protez elastycznych
Wśród zalet protez elastycznych można wymienić to, że dzięki szkieletowi wykonanemu z acronu są cienkie i estetyczne oraz że prawie nie pokrywają podniebienia - zajmują niewiele miejsca w ustach - dzięki czemu pacjent lepiej czuje smaki. Ponadto mają lepsze utrzymanie - nie spadają, gdyż umocowane są na klamrach i nie wywołują reakcji alergicznych. Dodatkowo nie uciskają dziąseł i podniebienia - nie niszczą wyrostka zębodołowego. Na koniec warto wspomnieć też o tym, że płyta protezy wykonana jest w kolorze zębów lub dziąsła, tak więc proteza ta jest całkowicie niewidoczna, nawet w odcinku zębów przednich.
Dlatego nie zastanawiaj się dłużej i już dziś pomyśl o kupnie oraz założeniu protezy elastycznej!